Szkolenia miękkie, z komunikacji - Poznań | Michał Łęgowski
Życzę Ci dokładnie tego, co w tytule. Za chwilę rozpocznie się nowy rok i kolejna fala postanowień noworocznych, które rzucone na wiatr szybko przestaną mieć znaczenie. Siłownie zanotują wzrost liczby klientów, wzrośnie sprzedaż produktów odmładzających, ludzie na ulicach będą się trochę bardziej uśmiechać... a potem wszystko wróci do normy. Każdy z nas pragnie się zmienić na lepsze, ma marzenia i cele, ale jak je urzeczywistnić? Oto jest pytanie numer jeden.
2016, planowanie, cele, postanowienia, noworoczne
15889
post-template-default,single,single-post,postid-15889,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

W roku 2016 stań się wyjątkowy

W roku 2016 stań się wyjątkowy

Życzę Ci dokładnie tego, co w tytule. Za chwilę rozpocznie się nowy rok i kolejna fala postanowień noworocznych, które rzucone na wiatr szybko przestaną mieć znaczenie. Siłownie zanotują wzrost liczby klientów, wzrośnie sprzedaż produktów odmładzających, ludzie na ulicach będą się trochę bardziej uśmiechać… a potem wszystko wróci do normy. Każdy z nas pragnie się zmienić na lepsze, ma marzenia i cele, ale jak je urzeczywistnić? Oto jest pytanie numer jeden.

Wykorzystajmy moc daty i skorzystajmy z tego, że „coś nowego” się zaczyna. Nie na nic złego w stawianiu sobie celów na nowy rok. To niezły motywator i wbrew pozorom możemy z niego coś wycisnąć. Rzeczywiście większość osób polegnie ze swoimi postanowieniami noworocznymi dość szybko, ale być może garstka tych, którzy zainspirują się tym artykułem osiągnie coś więcej. Grunt, żeby zadbać o to, żeby skuteczne i odpowiednio się do tego wszystkiego przygotować.

W dzisiejszym tekście przedstawię Ci tylko trzy wskazówki, nic więcej. Trzy kluczowe aspekty, które mogą mieć znaczący wpływ na to, co zrealizujesz w nadchodzących 12 miesiącach. Miłej lektury!

Człowiek rośnie w grze o wielkie cele. - Friedrich von Schiller

Wskazówka nr 1 – Priorytety do góry nogami

 

W swojej pracy jako coach lub trener prowadzący szkolenia miękkie i z komunikacji na terenie Poznania, zauważyłem tendencję wśród ludzi do błędów popełnianych przy ustalaniu życiowych priorytetów. Jest to związane z błędnie przyjętą perspektywą, ponieważ oceniamy to co jest dla nas ważne w danym momencie, tzn. tu i teraz. A to jest błąd, bo pod koniec roku lądujesz z niezrealizowanymi celami. Ustal hierarchię swoich życiowych wartości i wedle nich ustalaj swoje zadania. Jeśli Twój niezwykle ważny priorytet w postaci schudnięcia 20 kg jest najistotniejszy, to nic nie powinno powstrzymać Cię przed codziennym treningiem.

Oczywiście w grę wchodzi jeszcze aspekt motywacji i wiele innych czynników, ale już samo ustalenie priorytetów pokaże Ci co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Nie może być tak, że nie wyjeżdżasz na wymarzone weekend, bo szef kazał Ci zostać dłużej pracy. To co ważne jest dla Ciebie ma zawsze pierwszeństwo.

 

Wskazówka nr 2 – Warunkowanie i terminowanie celów

 

Jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań jakie posiadam w swoim repertuarze i którego uczę w trakcie szkoleń miękkich czy z komunikacji. Oczywiście to tylko „wycinek” ze wszystkiego co istotne, ale koncept jest niezwykle skuteczny. Jeśli zrobisz sobie listę celów, to ustal konkretne terminy ich realizacji. Zastanów się, ile zabierze Ci to czasu i kiedy będzie odpowiedni moment na zrealizowanie celu. Jeśli to, co sobie wyznaczyłeś jest zadaniem ciągłym, to wyznacz sobie limity miesięczne, które musisz wyrobić np. że 4 razy w miesiącu pójdziesz na basen.

Ponadto, ustalenie dat i terminów da Ci podgląd na to jak będzie wyglądał Twój rok. Przynajmniej mniej więcej, bo wszystkiego nie da się przewidzieć. Zobacz czy jesteś wstanie to udźwignąć. Rozpisz to na kartce.

Druga kwestia to warunkowanie celów, czyli system kar i nagród. Wybierz kogoś z rodziny lub przyjaciół komu przedstawisz swoje cele. Ustal, że jeśli cel zostanie zrealizowany to otrzymasz nagrodę „X”, ale jeśli nie zrobisz tego co trzeba to czeka Cię kara „Z”.

Zastanów się, co może być nagrodą, którą sam sobie sprawisz. Może też być dostarczona przez kogoś innego np. partnera wtedy jest jeszcze bardziej skuteczna. Natomiast karą może być przykładowo wpłacenie na wybraną organizację charytatywną 300 złotych. Cokolwiek, co zaboli i będzie konsekwencją, której nie da się uniknąć. Czemu to działa? Jeśli chodzisz do pracy na ósmą, a uwielbiasz wstawać po jedenastej, to co powoduje że wstajesz?

Przeczytaj artykuł pt. „Twoja droga i cel”, jeśli chcesz nauczyć się wyznaczać cele.

Wskazówka nr 3 – Przeczytaj książkę

 

Aktualnie są trzy tytuły godne polecenia, które warto przeczytać. Wybierz tylko jeden z nich i zastosuj, to czego się z tej literatury nauczysz. Każdy z autorów ma trochę inne podejście, ale w gruncie rzeczy trzymają się tematu. Sam wyciągnąłem po tych tekstach wiele wniosków i dało mi to do myślenia nad tym, co rzeczywiście jest dla mnie ważne i jak zamierzam to osiągnąć

Oto trzy magiczne tytuły:

  • Napoleon Hill – PRAWA SUKCESU, ZASADY SAMODOSKONALENIA
  • Edyta Walęciak-Skórka – JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ
  • Shane Snow – NA SKRÓTY

 

Jak wybrać? To dość nowe tytuły, ale poczytaj recenzje lub opisy w Internecie i zadecyduj, która najlepiej trafia w Twój gust. Pamiętaj, że rozwój zawsze się opłaca. Szczególnie jak ktoś przekazuje Ci swoją życiową i bezcenną wiedzę za 30-40 złotych w postaci książki. Nie wybrałem dla Ciebie literatury specjalistycznej, tylko te pozycje które czyta się całkiem przyjemnie.

 

Trzymam za Ciebie kciuku w nadchodzącym roku. Wykorzystaj swój potencjał maksymalnie jak się da i zrealizuj, to co jest najważniejsze w Twoim życiu. Zapowiada się 12 niezwykłych miesięcy, nieprawdaż?

W wolnej chwili wpadnij na szkolenia miękkie i z komunikacji, którę organizuję w ramachmojej firmy szkoleniowej, której siedziba mieści się na terenie Poznania. Mamy brutalnie powalające ceny konkurencję, niezwykłą jakość merytoryczną i szeroki zakres tematyczny. Może coś Cię zainteresuje?