Poszukiwanie odpowiedzi - Michał Łęgowski
Jest wiele pytań, które postawiłeś przed sobą, a nadal pozostają bez odpowiedzi. Życie pędzi swoimi torami, a Ty rzadko kiedy zatrzymujesz się, by samemu odnaleźć prawdę. Prościej jest przyjąć, to co na dany temat myśli większość i to czego nas wcześniej nauczono. Trzymamy się schematów, bo w ten sposób jest nam po prostu łatwiej.
poszukiwanie, odpowiedzi, cel, marzenia, życie, gdzie. poszukiwacz, mądrość
15728
post-template-default,single,single-post,postid-15728,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Poszukiwanie odpowiedzi

Poszukiwanie odpowiedzi

Jest wiele pytań, które postawiłeś przed sobą, a nadal pozostają bez odpowiedzi. Życie pędzi swoimi torami, a Ty rzadko kiedy zatrzymujesz się, by samemu odnaleźć prawdę. Prościej jest przyjąć, to co na dany temat myśli większość i to czego nas wcześniej nauczono. Trzymamy się schematów, bo w ten sposób jest nam po prostu łatwiej.

Wszelka wiedza, która nie wyłania z siebie nowych pytań, staje się w szybkim czasie martwa. - Wisława Szymborska

Poszukiwanie siebie

 

Od dzieciństwa jesteśmy uczeni odpowiednich schematów tego jak powinniśmy się zachowywać i w co wierzyć. Wielu katolików wierzy w Boga, a nigdy nie przeczytali biblii. Masa młodych ludzi żyje w schemacie szkoła-studia-praca, jakby to było jedyne rozwiązanie. Na lekcjach uczą matematyki, biologii, chemii, historii sztuki – brakuje natomiast zajęć na temat emocji i radzenia sobie z problemami. Nawet, jeśli takie zajęcia się pojawiają to najczęściej są one fikcją pod postacią godziny wychowawczej albo wychowania do życia w rodzinie.

Potem dziecko trafia w dorosłość i wciąż zadaje sobie te same pytania dotyczące tego w jakim kierunku podążać, w co wierzyć, jak wieść wymarzone życie. Każdy z nas ma takich osobistych pytań mnóstwo, często są one egzystencjalne – Po co istnieję? Dlaczego taki jestem? Dokąd zmierzamy? Czym jest miłość?

Połowicznie odpowiadamy sobie na te pytania, bądź przyjmujemy powszechnie wyrażaną opinię na dany temat. Zawsze raźniej w stadzie, ale czy rzeczywiście to są Twoje odpowiedzi?

 

Budowanie życia na solidnych fundamentach

 

Proces coachingowy bardzo często zaczyna się od identyfikacji wartości, przekonań i zasad, którymi kieruje się klient w życiu. To niezwykle ważne, żeby wiedzieć czego rzeczywiście dana osoba oczekuje od swojego życia. Na tej podstawie zaczyna kształtować się pierwszy kierunek, w którym Coach zadaje trafne pytania. W kolejnym etapie powstaje jaśniejszy obraz sytuacji, który jest ważny dla osoby coachowanej.

Na tym samym polega odnajdywanie odpowiedzi samemu. Nie tylko tych egzystencjalnych, ale także tych bardziej przyziemnych. Jaki kierunek kariery obrać? Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Gdzie chcę być za 5 lat? Na ile to coś jest dla mnie ważne?

Zauważ, że odpowiadanie na pytania, które są dla Ciebie bardzo istotne to ciężka praca. Nie traktuj tego powierzchownie, nie lekceważ pytań od których zależy Twoje życie. Usiądź przy nich i poświęć im uwagę w całości. W swojej pracy zawodowej, na każdym kroku spotykam osoby, które podejmowały w swoim życiu decyzje zbyt pochopnie. Nie chodzi o to, żeby zastanawiać się nad dylematami wieczność, ale precyzyjnie przeanalizować sytuację i wybrać właściwą drogę.

Nie czekaj, aż ktoś zrobi to za Ciebie, albo gdy Twoja aktualna sytuacja życiowa się zmieni. Czas też nie przyniesie ze sobą odpowiedzi, jeśli nic z nim nie zrobisz. Wykorzystaj tę przewagę, że znasz już pytanie, które powinieneś sobie zadać i teraz pozostała tylko kwestia rozgryzienia odpowiedzi.

MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z PROFESJONALNEJ POMOCY COACHA, KTÓRY POMOŻE CI W PROCESIE ODNAJDYWANIA SIEBIE.

Samoświadomość to wiedzieć więcej

 

Jeśli obierzesz właściwy dla siebie kierunek, podejmiesz odpowiednie decyzje, zrozumiesz rzeczy, które są dla Ciebie istotne – staniesz się bardziej pewny siebie i zaczniesz znacznie lepiej funkcjonować. Twoja droga nie będzie już więcej ciemnym labiryntem, będziesz dokładnie wiedział do czego jesteś stworzony i co jest Ci potrzebne do pełnego i szczęśliwego życia.

Możesz obejrzeć inspirujące nagrania Alana Wattsa lub innych autorów, którzy zadają ludzkości stosowne pytania. Oto nagranie, od którego możesz zacząć:

Na YouTube na pasku bocznym znajdziesz kolejne propozycje nagrań. To wszystko sprawi, że wkrótce pojawią się u Ciebie kolejne pytania. To dobrze, bo z czasem będziesz umiał skuteczniej sobie na nie odpowiadać. Życzę Ci owocnych poszukiwań, powodzenia!