Nie mam kasy na swoją pasję! - Michał Łęgowski
Siedzisz wieczorem przed swoim komputerem, przewijając kolejne filmiki na YouTubie, o tym jak ludzie przemierzają pół świata motorem lub surfują na wielkich falach, podczas gdy jedynym miejscem, gdzie ty możesz surfować jest Internet.
pasja, droga, prosta, historia, podstawa, szczęście, praca,pieniądze,brak,hajs,oszczędności,marzenia
15546
post-template-default,single,single-post,postid-15546,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Nie mam kasy na swoją pasję!

Nie mam kasy na swoją pasję!

Siedzisz wieczorem przed swoim komputerem, przewijając kolejne filmiki na YouTubie, o tym jak ludzie przemierzają pół świata motorem lub surfują na wielkich falach, podczas gdy jedynym miejscem, gdzie ty możesz surfować jest Internet.

Zastanawiające prawda? Jak to jest, że jedni mają pieniądze na robienie wszystkiego co chcą, podczas gdy inni ledwo przędzą? Na samym początku tego artykułu chciałbym zaznaczyć, że życie rzeczywiście nie jest sprawiedliwe. Nie każdemu będzie dane skakać całe życie z kwiatka na kwiatek i robić co mu się żywnie podoba.

Nie mogę znieść, kiedy po raz kolejny słyszę że ktoś nigdy nie spróbował tego co kocha bo nie ma na to pieniędzy. Prawdziwa pasja ma takie przyciąganie, że jedyne co może Cię powstrzymać przed jej realizacją to śmierć. Ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Kiedy miałem piętnaście lat, marzyłem o tym by spędzić część wakacji w siodle. Nie miałem tyle pieniędzy, żeby każdego dnia siedzieć na końskim grzbiecie. W związku z czym dogadałem się z właścicielem nadmorskiej stadniny i pracowałem tam kilka tygodni w zamian za jazdę. Tak więc, jeśli naprawdę marzysz o tym, żeby coś robić to znajdziesz wszelkie sposoby na realizację swojego celu. Jedynym pytaniem, które musisz sobie zadać to ile czasu zajmie Ci dotarcie do niego.

Na przykład moim odległym marzeniem jest zrobienie kursu spadochronowego AFF, jednak nie martwię się o jego spełnienie, ponieważ wiem że pewnego dnia znajdę sposób na realizację swojego celu. I nie chodzi tu o same pieniądze. Szukam jakichkolwiek metod. Być może poznam tak jak już to robiłem wcześniej jakąś niezwykłą osobę, która zabierze mnie ze sobą w przestworza? Albo, kiedyś ona sama znajdzie mojego bloga i napisze do mnie ? Czy też po prostu realnie sam wpłynę na swój los i jadąc na pół roku do Norwegii, zarobię pracując przy rybach? Jeszcze nie wiem, ale na pewno znajdę jakiś sposób. I ty też możesz go znaleźć.

Wielu ludzi marzy o podróżach. Chcieliby zwiedzić pół świata, zobaczyć mnóstwo miejsc ale tak naprawdę nigdy tego nie zrobią. Bo zawsze jest jakieś „ale”. Jakiś czas temu znalazłem pewnego bloga rodziny, która wyruszyła w podróż na sześć miesięcy z półrocznym dzieckiem! Wyobrażasz to sobie? Dziecku nie tylko nic się nie stało, ale i niesamowicie na tym zyskało. Jakiś czas później temu samemu małżeństw urodziło się drugie dziecko i dalej podróżowali. Jeśli jesteś ciekawy tej historii zachęcam Cię odwiedzenia ich strony.

Wracając jednak do naszego tematu – najczęstszym problemem ludzi jest brak pieniędzy. Brzmi to błaho przyrównując to do przytoczonej powyżej podróży rodziny z dwójką małych dzieci. Jakoś znaleźli sposób nawet na zarobienie pieniędzy. A Ty? Uważasz, że coś takiego jak kasa powstrzymuje Cię os podróży w nieznane?

Nadal szukasz swojej pasji? Przeczytaj artykuł: „Prosta droga do pasji

Współczesne możliwości

 

Gdybyś żył w XV wieku to rzeczywiście byłoby to problematyczne. Jednak przy dzisiejszych możliwościach jakie daje nam Internet, nic nie jest niemożliwe. CoachSurfing, carpooling, autostop, backpacking, tanie linie lotnicze, tanie linie autokarowe (np. Simple Express), ubezpieczenia i zniżki dla młodych ludzi (np. ISIC), programy work & travel to tylko kilka z dziesiątek pomysłów na tanie i bezpieczne wyprawy.

Pod jednym warunkiem – musisz mieć wyobraźnię i odwagę, żeby w świat w ogóle ruszyć. Jeśli interesujesz się podróżami, a któreś z podanych przeze mnie pojęć jest Ci nie znane to znak, że źle się za to zabrałeś. Nie ma rzeczy, których nie da się załatwić, nie ma spraw nie do rozwiązania.

Nie zawsze wszystko pójdzie po twojej myśli, ale tylko raz przejdziesz tą drogą. I dlatego jeśli jest coś co chciałbyś zrobić, musisz to zrobić teraz, bo już nigdy więcej nie przejdziesz drugi raz tej samej drogi. Nie myśl o skakaniu z kwiatka na kwiatek. Alpinista, który stoi pod górą nie zdobędzie dziesięciu szczytów naraz tylko dlatego, że ma kasę albo podobno nic go nie ogranicza. Jest w stanie zdobyć te góry, ale tylko po kolei. Dlatego poczuj magię swojej pasji, walcz o swoje i pamiętaj, że jedyne co Cię może Cię powstrzymać to twoja wyobraźnia, a nie żadne pieniądze.