12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie - Michał Łęgowski
Możesz być pewien, że jesteś na właściwej ścieżce życia, jeśli tylko możesz powiedzieć o sobie to, co jest zawarte w dwunastu punktach tego artykułu. Jeśli - nie wszystko jest tak jak trzeba; to dobry początek, aby zacząć pracować nad tym co jest najważniejsze. Czy to zrobisz, czy nie, w pewnym momencie życia przyjdzie Ci się za to rozliczyć ze samym sobą.
cechy, osobowości, Twoje, co , możesz, powiedzieć, o sobie, autoprezentacja, autopromocja, marketing, komunikacja, rozmowa o pracę, praca, biznes, ludzie
15618
post-template-default,single,single-post,postid-15618,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

Możesz być pewien, że jesteś na właściwej ścieżce życia, jeśli tylko możesz powiedzieć o sobie to, co jest zawarte w dwunastu punktach tego artykułu. Jeśli – nie wszystko jest tak jak trzeba; to dobry początek, aby zacząć pracować nad tym co jest najważniejsze. Czy to zrobisz, czy nie, w pewnym momencie życia przyjdzie Ci się za to rozliczyć ze samym sobą.

Żyjesz tylko raz, ale jeśli robisz to właściwie, raz to wystarczająco. - Mae West

1. Podążam za swoim sercem i intuicją

 

Jakiekolwiek zajmujesz miejsce w dzisiejszym świecie wyścigu szczurów – nie pędź jak głupi przed siebie. Nie płyń z nurtem, ponieważ inni tak Ci każą. Zdobądź się na odwagę i obierz ścieżkę zgodną z Twoim sercem. Nie pozwól sobie na bycie popychadłem. Kieruj się swoimi marzeniami. Nie patrz, na czym da się najlepiej zarobić, a co przyniesie największe korzyści. Jeśli kierujesz się sercem w tym co robisz, to nikt nie jest w stanie Cię zatrzymać. Jeśli jest to sport to będziesz najlepszy, jeśli są to decyzje to podejmiesz te właściwe. Żyj zgodnie ze swoją intuicją, a znajdziesz wystarczającą determinację by znaleźć się tam gdzie chcesz być. Nie myśl o porażkach jak o końcu świata. Myśl o nich jak o wyzwaniach, kolejnych etapach Twojej drogi. Na końcu swojej ścieżki będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Tylko Ty w głębi siebie wiesz czego naprawdę chcesz.

2. Jestem z siebie dumny

 

Móc powiedzieć sobie: „Wow, jestem kimś i pędzę do przodu. Po prostu jestem dumny z tego kim jestem.” Takie uczucie niesamowicie buduje pewność siebie. Warto o tym pamiętać i żyć jak najlepiej. Pomyśl, czy są jakieś rzeczy które mógłbyś zrobić, żeby być z siebie dumnym? Może jest to jakaś akcja charytatywna, a może pokonanie swoich słabości. Ty sam musisz nazywać się wielkim, jeśli chcesz żeby inni Cię tak nazywali. Nie pozwól byś doprowadził swoje życie do momentu, w którym sam przed sobą będziesz się wstydził.

3. Każdego dnia jestem krok do przodu

 

Jeśli każdego wieczora przed pójściem spać jesteś wstanie oznajmić sobie: „Dziś zrobiłem duży krok do przodu” – to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. Codziennie masz tylko 24 godziny. Nie marnuj ich. Od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Masz marzenia, tak jak każdy z nas. Podążaj za nimi, walcz o swoje jak lew i idź do przodu. Nieważne jak ciężki miałeś dzień. Nie musisz biec po prostu brnij do przodu. Ten kto kroczy powoli, zajdzie daleko.

4. Jestem szczęśliwy i wdzięczny

 

Twój mózg posiada ok. 100 miliardów komórek nerwowych. Twoje oczy to doskonalsza soczewka niż te montowane w najnowszych aparatach fotograficznych. Bądź za to wdzięczny. Nie zapominaj o tym, że jesteś na tym świecie dzięki swoim rodzicom. Jacykolwiek by oni nie byli – dali Ci życie. To dar, którego nie jesteś wstanie spłacić. Życie to setki tysięcy możliwości i przypadków. Spójrz na nie przez różowe okulary. Ciesz się z małych rzeczy. Uszczęśliwiaj ludzi wokół siebie. Każdy dzień, w którym jesteś smutny to dzień który nie wróci. Korzystaj z życia pełną gębą i nie pozwól byś był przez coś lub przez kogoś w złym nastroju. Po prostu bądź szczęśliwym człowiekiem.

5. Wykorzystuję swój czas w sposób właściwy

 

Jeśli masz czasem poczucie, że to co robisz nie ma sensu to znak, że coś jest nie w porządku. Możliwe, że czegoś nie dostrzegasz albo to co robisz jest niewłaściwe. W swoim życiu skup się na tym, co uważasz za sensowne. Nie ma nic gorszego niż lata zmarnowane w niesatysfakcjonującym związku czy pracy. Być może jeśli coś w swoim życiu zmienisz – nie wszystko będzie idealnie, ale zadbasz by wykorzystywać swój czas tak jak tego pragniesz. A to pociągnie za sobą szczęście i podążysz za swoim sercem.

6. Jestem szczery ze sobą

 

Okłamywanie siebie na dłuższą metę niszczy psychikę. Nie oszukuj samego siebie, kiedy zrobiłeś coś nie tak albo gdy poniosłeś porażkę. Akceptacja swoich słabości i wad to droga ku lepszemu życiu. Możesz mówić sobie, że to nie tak, ale nigdy nie da Ci to spokoju. Nie możesz być swoim przyjacielem skoro się okłamujesz. Jeśli zaczniesz od szczerości z samym sobą, będziesz mógł budować na tym swoje prawdziwe wartości i życie.

7. Wybaczyłem wszystkim, którzy mnie zranili

 

Trzymanie w sobie nienawiści i uczucia zemsty to największa z możliwych toksyn w głowie człowieka. Trzeba zacząć od tego, że wybacza się dla samego siebie. Tak, to jest egoistyczne podejście. Jeśli komuś wybaczysz, niezależnie jak straszną rzecz ktoś Ci wyrządził – osiągniesz wewnętrzny spokój. Jeśli niedawno przeżyłeś coś nieprzyjemnego niełatwo będzie Ci to zrozumieć. Na to potrzeba trochę czasu, ale koniec końców tak trzeba zrobić. Tylko wielcy ludzie umieją wybaczać, a Ty jesteś jednym z nich. Mówi się, że wiedzieć wszystko to znaczy wszystko wybaczyć. Zastanów się nad tym.

8. Jestem w pełni odpowiedzialny za swoje życie

 

Mówienie sobie, że nie udało się to czy tamto tylko dzięki komuś nie jest dobrym rozwiązaniem. Nieważne, co się wydarzyło i czy wpłynął na to ktokolwiek. Ty i nikt inny jesteś w pełni odpowiedzialny za swoje życie i własne działania. Nigdy się nie usprawiedliwiaj. Jeśli podjąłeś się już odpowiedzialności za utrzymanie wyższych standardów, które inni od Ciebie oczekują to nie szukaj wymówek! Nigdy nie lituj się nad sobą. Bądź dla siebie surowym Panem, ale innych zaś traktuj pobłażliwie.

9. Niczego nie żałuję

 

Na pewno wydarzyło się w Twoim życiu coś, czego nie chciałbyś pamiętać. Musisz jednak zaakceptować jedną rzecz. Dziś jesteś sumą wszystkich doświadczeń jakie przeżyłeś i nikt Ci tego nie zabierze. Nieważne co Cię spotkało, jak bardzo bolało i jak bardzo tego dotychczas żałowałeś. Przestań żałować popełnionych błędów i skup się na teraźniejszości. Ucz się na swoich błędach i daj sobie prawo do ich popełniania. Jeśli ciągle będziesz czegoś żałował, będziesz czuł się z tym źle i donikąd Cię to zaprowadzi. Zaakceptuj to, co się wydarzyło i pędź do przodu!

10. Znam smak miłości i przyjaźni

 

Jeśli masz dwadzieścia parę lat i nigdy nie zaznałeś co najmniej jednej z tych rzeczy to… zaczynałbym się bać. Miłość i przyjaźń to najpiękniejsze przygody, jakie można sobie wyobrazić. Mieć przyjaciela, który nigdy Cię nie zawiedzie, który akceptuje Cię takim jaki jesteś – bezcenne. A smak miłości? Nie da się tego przyrównać do seksu, bo jest to coś unoszącego się ponad chmurami. Coś, co trzeba poczuć, coś dla czego jesteś w stanie latać. Warto zainwestować swój czas w obie relacje, bo kiedyś może być już na to za późno.

11. Popełniam mnóstwo błędów i wyciągam wnioski

 

Łączy się to z punktem dziewiątym, więc żeby uczyć się na błędach nie wolno ich żałować. Codziennie popełniamy ich mnóstwo, ale sztuka polega na wyciąganiu właściwych wniosków i nie popełnianiu ich ponownie. Jeśli popełniasz ten sam błąd po raz drugi to jest już świadomy wybór. Naucz się rozumieć swoje błędy, a będziesz uczył się na nich szybciej. To bardzo cenna umiejętność, która zaprowadzi Cię daleko. Jeszcze lepiej, gdy umiesz wyciągać wnioski z cudzych błędów, ale to już kolejny etap wewnętrznego samorozwoju. Opiszę to w osobnym artykule.

12. Zmieniam świat swoim zachowaniem

 

Dziś może wydawać się to nieistotne, bo myślimy o takich sprawach dopiero u schyłku życia. Prawda, jednak jest taka, że żeby być naprawdę szczęśliwym człowiekiem trzeba wpływać na świat. Nieważne w jakim zakresie – nie każdy jest stworzony do bycia prezydentem czy znanym chirurgiem. Istotne jest to by żyć tak, aby zmieniać świat na lepsze. Bądź dobry dla innych, pomagaj, dziel się uśmiechem a już zmieniasz świat. A może potrzebujesz czegoś więcej? Bardzo dobrze, może pora odkryć swoją życiową misję.

Co myślisz o swoim życiu? Może masz jakieś inne ważne rzeczy, które chciałbyś dodać do listy? A może nie do końca się ze mną zgadzasz ?